Zpráva z dvacátého osmého jednání zastupitelstva
 
Opakovaně jsem v minulosti prosazovala, aby jednání zastupitelstva začínalo později a byla tak lépe umožněna účast všem kolegům. Marně. A tak se tentokrát konečně stalo to, co se dříve či později stát muselo. Při celkových pěti neúčastech a k tomu pak ještě díky dalším dvěma koaličním zastupitelům, kteří si vyřizovali mimo místnost jiné záležitosti, neprošel návrh na zajištění projektových dokumentací na rekonstrukci městských objektů v rámci sociálních programů. To je samozřejmě jen dobře. Jak jsem již několikrát konstatovala, nemám ani náznak důvěry k tomuto vyhazování peněz na někoho, kdo o to nestojí. Cítím z toho jednu velkou černou díru. Nicméně ve vzduchu bylo cítit velmi silné napětí a zjevné rozčarování. Ani ostatní návrhy jakkoli spojené s Agenturou pro sociální začleňování jsem nepodpořila - a to s čistým svědomím. 
 
Dále jsme jednohlasně odsouhlasili nevyužívat nové hlásné trouby ke svolávání hasičů - samozřejmě s výjimkou opravdu krizových situací, které bych nám tedy ale nepřála. Velkou pochvalu z mé strany si ale zaslouží nová vyhláška, která nahrazuje tu dřívější, kterou nám poněkud necitlivě zcenzuroval Ústavní soud. Na můj návrh byla ještě rozšířena - a k původním lokalitám byla přidána i ta kolem rybníčku u Billy, kde už opět pochlastávají naši problémoví spoluobčané unavení po celodenní únavné nepráci a činí tak bohužel v blízkosti dětí, které tam chodí s maminkami krmit kačky a kapříky. Myslím ty opravdové, co plavou v rybníce, aby v tom zase někdo náhodou nehledal fotbal.
 
Samozřejmě vždy musíme všichni respektovat platné zákony a tak jsem nemohla nikterak protestovat proti poněkud absurdnímu schvalování jakýchsi předběžných rozpočtů na další tři roky.Nemohla jsem si ale v té souvislosti odpustit poznámku, že zbytečně zatěžujeme budoucí zastupitelstvo, o kterém jsem přesvědčena, že bude mít velmi odlišné složení než to současné. Dle očekávání jsem byla naštěstí ujištěna, že vše je jen orientační a pro nové zastupitelstvo nikterak závazné. Také jsem velmi zřetelně upozornila na podezřele rozsáhlé personální výměny na sociálním odboru města a tuto oblast hodlám i nadále pečlivě sledovat. Tím byl program zdánlivě vyčerpán, ale úplný konec to ještě nebyl.
 
V závěru se totiž jasně ukázalo - jaké asi tak slovo má náš starosta na krajském zastupitelstvu, když nás musí žádat, abychom mu potvrdili, že má kompetenci vyjednávat za město a jeho občany ve věci co nejlepší zdravotní péče a dalších otázkách kolem nemocnice. Samozřejmě jsem byla pro, ale je to docela tristní. Také se nám přiznal, že při souběžně se konající volební akci hnutí Anofert mají občané bezplatnou možnost na zdravotní testy a tak pevně věřím, že to bude řádně vyčísleno a zahrnuto do volebních nákladů. No a také se už ukázalo, že za rok chlapci končí, protože budou komunální volby. Po třech letech polopráce se totiž starosta probudil a nabídl občanům, že se jim každé pondělí bude ochoten celých devadesát minut věnovat. Asi to ale úplně každé pondělí nebude - minimálně by totiž měl vědět, že zrovna pondělky jsou čas od času zasedacím dnem krajského zastupitelstva. 
        
 
Před dvacátým osmým jednáním zastupitelstva
 
Tak nám skončily prázdniny a máme tu před sebou další jednání zastupitelstva. Bude tradičně nešťastně
řazený úvod, kdy jeho minimálně prvních jedenáct bodů zajímá jen několik přímo zainteresovaných, a to 
zase až do doby dokud opět na nějakou tu nemovitost nedostane zálusk náš starosta. 
 
Poté ale přijdou na řadu body, kde očekávám od kolegů řadu kritických poznámek a pevně věřím, že na
to zase nebudu jenom sama. S velkým zájmem budu sledovat také bod o městských hlásných troubách,
které by nejraději někteří troubové používali také třeba jednou týdně - a to i přesto, že bylo výslovně
deklarováno, že - například pro vyhlašování požárního poplachu - se používat nebudou.
 
Určitě ale s plnou rozhodností podpořím novelizaci vyhlášky, kterou se nám pokusila vykostit ombudsmanka
a bohužel prostřednictvím Ústavního soudu dosáhla svého. Protože něco takhle užitečného se na našem
zastupitelstvu moc často neprojednává, chci poprosit všechny příznivce i ostatní čtenáře, ať si bod 3.05. na
městském webu řádně prostudují a obratem mi pošlou své případné podněty a návrhy na její rozšíření.
 
Dále pak budu samozřejmě velmi kritická při projednávání velmi podezřelých návrhů na vyhazování peněz
směrem k sociálnímu začleňování, které v předkládané podobě hodnotím velmi negativně. A zajímat mne
také budou návrhy na budoucí rozpočty, které dalece přesahují existenci našeho zastupitelstva v daném 
složení a také budu zvědava na výdaj směrem k přípravě prezidentských voleb v letošním rozpočtu. Tyto 
volby jsou až v lednu, ale třeba v nich bude kandidovat ten náš všeználek - to by pak bylo něco jiného ...      
TOPlist