Po třicátém třetím jednání zastupitelstva
 
Tak jako minule jsem se přesvědčila, že ne vždy je dobré odkrývat všechny karty předem. Předložené materiály byly tenké a až na několik mých upřesňujících dotazů, vše proběhlo v klidu. Možná by stálo za zmínku snad jen poznámka směrem k rekonstrukci autobusového nádraží, které záhy začne měnit podobu. Nic proti, ale není úplně v pořádku , aby stávající zastupitelstvo zadlužilo zastupitelstvo, které na podzim přijde k nečistému stolu. Ale na to jsem si již zvykla, že náš pan starosta rád rozhoduje za ostatní, protože ten jeho selský rozum je vlastně ten nejselštější. 
Sama jsem měla připravených také pár bodů, týkajících se jednak neskutečného bordelu před školou zastupitele ing. Jakubce, přesněji řečeno na chodníku před jeho školou. Nevím kudy do školy chodí, ale sám to musí vidět taky, inu je to vizitka hlavně jeho. Minulé zastupitelstvo jsem vznesla připomínku k osvětlení ( v současnosti tedy jen tma) u nově vybudovaných podzemních kontejnerů hlavně na parkovišti u Billy. Zatím žádná aktivita  vyvinuta nebyla. Opět jsem se vrátila k výběrovému řízení na hlídací službu v ubytovně TGM. Už vím, proč vítězná firma měla nejnižší cenu za své služby. Přesto, že smlouva jak mi bylo řečeno byla na 24 hodin denně, pracovní smlouva, kterou jsem měla s sebou tomu ale neodpovídala. Na té těch hodin bylo opravdu málo. Tak takhle se tedy chodí vyhrávat výběrová řízení. Jak je to jednoduché.  Vždycky se říkávalo : " S poctivostí nejdál dojdeš"  to už ale rozhodně neplatí !!! S poctivostí totiž přijdeš o zakázku.
A ve stejném duchu probíhala asi i elektronická aukce, které se zúčastnilo i naše město. 26 bytů  na Kovářské, které byly k prodeji mají nového majitele. Celý průběh se dal sledovat on-line a myslím si , že si celou tu  estrádu nejvíc užívali naše známé firmy Němec s Pražákem. Já jsem si zase užila jízlivou poznámku pana starosty, že i toto se zájmem sleduji. Ano sleduji, romské otázce se věnuji již od roku 2002, to ví snad ve Varnsdorfu téměř každý , jen panu starostovi to asi uniklo
Celých těch několik desítek minut řešení všeho co bylo na programu rozhodně převálcoval  příspěvek kolegy Kolena, který se týkal našeho zdravotnictví a konkrétně i  naší nemocnice . I kdybych situaci chtěla popsat sebelépe, nebude to mít takovou sílu, jako když si tento příspěvek poslechnete sami, včetně reakcí.( 1:12:26 ) Tady si už musí snad každý vnímavý člověk udělat obrázek o tom jaký člověk ve skutečnosti náš pan starosta je. Těžko mohl někoho přesvědčit svými otřepanými frázemi...pro naše občany, pro občany celého našeho výběžku... Věřte nebo ne, nikdo z jeho oveček se ho nezastal. Proč asi?   
TOPlist